o nás z historie i současnosti


Bylo nebylo, jednou takhle navečer (22.2.2009) jsme seděli U Čestíka a říkali si: co bychom tak provedli nebo udělali?
A protože se nám v hlavě už delší dobu honil nápad a chuť zkusit uspořádat folkový festival, řekli jsme si proč ne. Z prvotního nadšení jsme si v klidu užívali jara a plány na festival jsem si spřádali každý sám. Podařilo se nám domluvit kapely a v klidu jsme se rozjeli na prázdniny. Leč začátkem srpna jsme i my zjistili, že je nejvyšší čas přípravy posunout a tak jsme zvládli velmi hektický srpen a 5.9.2009 jsme vítali návštěvníky prvního ročníku festivalu Živý Lískovec. A z nadšení, které provázelo drobný úspěch, jsme společně připravili tento rok i Živý Betlém.
Rok na to jsme si již dali na přípravě více záležet a radost z dalšího festivalu jsem oslavili společně s dalšími, více než 800 návštěvníky. Již tradiční Živý Betlém jsme tentokrát podpořili pomocí, přípravou a občerstvením.
Jenže všechny aktivity, které jsme připravovali nebo se na nich podíleli organizace, ke kterým se hlásíme (Junák, Farnost a KDU-ČSL) na nás začaly působit schizofrenicky. A tak jsme si řekli: pojďme spojit síly a tyto organizace spojit pod jednu značku. A tou značkou byl a je: Živý Lískovec. Následně po oficiálním založení občanského sdružení, které vzniklo 22.2.2011, jsme se pustili do dlouho zvažovaného projektu Starolískoveckých farmářských trhů. Ty jsme pro rok 2011 připravili ve 4 termínech a po zimním vyhodnocení zvážili pořádání i v roce 2012. V zimě roku 2011 jsme se shodli na přípravě a realizaci dalšího projektu: Živý Lískovec na lyžích. A i tento má již zkušební termíny. Pokud se podaří, zahrneme tento projekt do pravidelných termínů.
Do roku 2012 tedy vstupujeme s projekty Živý Lískovec na lyžích, Starolískovecké farmářské trhy - pro tento rok od března do října v pravidelných termínech a country-folkovým festivalem Živý Lískovec. Další projekt už nosíme v hlavě a jakmile jej připravíme, tak jej představíme i Vám.
Věříme, že se společně budeme potkávat, v tomto roce budeme mít možnost každý měsíc:-)
Díky za Vaše podněty, inspiraci, kritiku a zájem. Společně se jistě projekt Živého Lískovce posune o kousek dál.
→ zpět

Web obsahujúci veľké množstvo online filmy a filmové tipy. Vyskúšali ste už online súťaž o ceny a výhry a digitálna guľovačka?Guľovanie a tipovanie ešte nikdy nebolo tak zaujímavé a lákavé. A čo rôzne citáty a výroky? Témy ako láska, šťastie, múdrosť, potešenie.

Kalendář akcí→ všechny akce
Nic se v budoucnu nedeje!
Nejnovější komentáře
cestovatelské vzkazy
Dobrý den,
bude se...
Petra (4. 12. 2018 14:06:07)

trhové vzkazy
Zdravíme návštěvníky...
Katka (13. 9. 2017 10:05:25)

trhové vzkazy
Zdravíme všechny příznivce...
Katka (23. 3. 2017 13:16:38)

Farmářské trhy v roce 2018
image
Výroční desátý ročník Živého Lískovce

image

Partneři

image